KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 14377139
nr 1437 7139
Anders Montan
(1845-1917), Sverige
Marin. Signerad. Pastell, 23x39 cm, yttermått inklusive ram: 35x50 cm
Anders Montan, svensk bildkonstnär född 1845 i Bröddarp på Söderslätt utanför Malmö, död 1917 i Düsseldorf.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 13 december 2021
kl 20:50:34
100 kr
150 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr
Anders Montan
Läs mer om Anders Montan